Diario Bernabéu

Encuentra toda la información nacional e internacional sobre españa. Selecciona los temas sobre los que quieres saber más

¡Grandes sensaciones en la Premier League!  Una batalla sobre el terreno de juego que el Arsenal perdió a la sombra de un escándalo [WIDEO]

¡Grandes sensaciones en la Premier League! Una batalla sobre el terreno de juego que el Arsenal perdió a la sombra de un escándalo [WIDEO]

Arsenal przegrał z Newcastle United 0:1 (0:0). Jedyna bramka w spotkaniu została zdobyta w kontrowersyjnych okolicznościach.

Sobotnie starcie w hicie Premier League od samego początku miało podwyższoną temperaturę. Brakowało wprawdzie groźnych sytuacji strzeleckich, ale zawodnicy obu drużyn się nie oszczędzali. Do eskalacji napięcia doszło w 37. minucie.

Más texto debajo del vídeo.

Właśnie wtedy Kai Havertz wyciął Seana Longstaffa. Niemiec ostatecznie zobaczył jedynie żółtą kartkę, tak samo jak trzech protestujących piłkarzy Newcastle United. Nagranie z zajścia zobaczycie TUTAJ.

Jakby tego było mało, boisko mógł i prawdopodobnie powinien opuścić Bruno Guimaraes. Brazylijczyk ręką trafił prosto w głowę odwróconego Jorginho, ale Stuart Attwell nawet nie wpisał go do notesu.

[–>

Po zmianie stron szczęścia spróbował Declan Rice. Zawodnik Arsenalu posłał mocne uderzenie zza pola karnego, ale w 62. minucie piłka jedynie minęła słupek bramki strzeżonej przez Nicka Pope’a. Nieskuteczny był też wcześniejszy atak Gabriela Martinellego.

W 64. minucie niewykorzystane okazje «Kanonierów» ostatecznie zemściły się na zespole Mikela Artety. Wysokie dośrodkowanie w pole karne, błąd Davida Rai, który minął się z futbolówką, i pewne wykończenie autorstwa Anthony’ego Gordona.

Trafienie Anglika było jeszcze długo analizowane przez VAR. Piłkarze Arsenalu domagali się odgwizdania faulu na Gabrielu lub zwrócenia uwagi na futbolówkę, która w momencie centry mogła znajdować się poza boiskiem. Ostatecznie system podtrzymał pierwotną decyzję Attwella.

[–>[–>

Mała przewaga okazała się wystarczająca do tego, aby Newcastle wygrało 1:0 (0:0) i zgarnęło trzy punkty. Tym samym «Sroki» wskoczyły na szóste miejsce w Premier League.

READ  Krystyna Paw³owicz provocó una tormenta después del partido polaco. "¿Qué es este negocio? ¿Por qué?"