Diario Bernabéu

Encuentra toda la información nacional e internacional sobre españa. Selecciona los temas sobre los que quieres saber más

«Michal, no te ofendas, pero…» Boniek se volvió hacia Touchstone.

«Michal, no te ofendas, pero…» Boniek se volvió hacia Touchstone.

Zbigniew Boniek był gościem w studiu Meczyki.pl w Düsseldorfie. Były prezes PZPN zwrócił się do Michała Probierza, wytykając mu główny błąd, który popełnił podczas EURO 2024.

Reprezentacja Polski pożegna się dziś z mistrzostwami Europy. Biało-czerwoni w ostatnim meczu, który zostanie rozegrany w Dortmundzie, zmierzą się z Francją.

Más texto debajo del vídeo.

Polacy po porażkach z Holandią (1:2) i Austrią (1:3) jako pierwsi stracili szanse na wyjście z grupy. Co na temat decyzji Michała Probierza podczas turnieju sądzi Zbigniew Boniek? Były prezes PZPN w programie Meczyki.pl na YouTube zwrócił się do selekcjonera, wskazując mu główny błąd, który popełnił.

– Zagraliśmy dwa mecze i w obu była inna koncepcja, inny skład. Niech się Michał Probierz na mnie nie obrazi, nie zwalniam go, ale Michał – przyjechałeś na turniej i nie miałeś jasnej i klarownej idei, jak grać. Przyjechaliśmy na te mistrzostwa jak z doskoku i nieskoncentrowani – przekazał.

– Gdyby PZPN zamiast Santosa, wziął od razu Probierza, to może w eliminacjach zrobiliśmy 25 punktów, mielibyśmy trzon drużyn dużo szybciej i wyglądałoby to inaczej. A na to EURO przyjechaliśmy bez kręgosłupa zespołu – mówił.

[–>

– Probierz zrobił wiele pozytywnych rzeczy. Odbudował tę reprezentację i zaufanie społecznych. Znowu jest moda na kadrę. Ale aspekt sportowy nie jest jeszcze jasny i klarowny. Sami mamy problem, by wskazać podstawowy skład reprezentacji Polski – zakończył.

Oglądaj EURO Insajder z Düsseldorfu:

READ  SMS de Neymar a Messi tras la final MM