Diario Bernabéu

Encuentra toda la información nacional e internacional sobre españa. Selecciona los temas sobre los que quieres saber más

¡Cambios en el equipo de Michel Proppers antes del partido contra Estonia!  Se trata de un nombre famoso. [NASZ NEWS]

¡Cambios en el equipo de Michel Proppers antes del partido contra Estonia! Se trata de un nombre famoso. [NASZ NEWS]

Niespodziewana zmiana w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski! Według naszych informacji Tomasz Kuszczak nie już trenerem bramkarzy w zespole Michała Probierza.

Michał Probierz został selekcjonerem reprezentacji Polski pod koniec września, gdy swoją nieudaną pracę z kadrą zakończył Fernando Santos. 51-latek naturalnie dobrał swój sztab szkoleniowy, w którym znaleźli się między innymi Robert Góralczyk (drugi trener), Sebastian Mila czy Michał Bartosz (asystenci).

Más texto debajo del vídeo.

Za pracę z bramkarzami odpowiedzialni byli Andrzej Dawidziuk i Tomasz Kuszczak. Ten drugi to były zawodnik Manchesteru United i 11-krotny reprezentant kraju.

Odpowiedzialnym za golkiperów był głównie Dawiudziuk, a 41-latek mu asystował i jednocześnie szlifował swój warsztat szkoleniowy, bo jego dotychczasowe doświadczenie w tym aspekcie było niewielkie.

Piotr Matusewicz / PressFocus

Jak się okazuje, ta przygoda została jednak bardzo szybko zakończona. Według naszych informacji Kuszczak nie pojawił się na marcowym zgrupowaniu. Tę informację potwierdził nam PZPN i z tego co wiemy Michał Probierz odniesie się do niej na dzisiejszej konferencji prasowej. Powód rozstania? „Sprawy organizacyjne” – słyszymy. Selekcjoner nie planuje dokooptowania do kadry nowej osoby w miejsce Kuszczaka.

Co ciekawe to już nie pierwsza zmiana w sztabie szkoleniowym Michała Probierza. W listopadzie selekcjoner pożegnał dwóch trenerów przygotowania fizycznego – Remigiusza Rzepkę i Andrzeja Kasprzaka. Zastąpił ich Mateusz Oszust, który z Probierzem pracował w kadrze do lat 21.

Reprezentacja Polski przygotowuje się do barażowego spotkania z Estonią, które już w najbliższy czwartek. Jeśli biało-czerwoni wygrają ten mecz, 26 marca zmierzą się w finale z Finlandią lub Walią. Ten mecz zdecyduje o wyjeździe na EURO 2024.

Michał Probierz

Adam Starszynski / PressFocus