Diario Bernabéu

Encuentra toda la información nacional e internacional sobre españa. Selecciona los temas sobre los que quieres saber más

El FC Barcelona ha tomado una decisión respecto a Xavi.  Anuncio oficial hoy

El FC Barcelona ha tomado una decisión respecto a Xavi. Anuncio oficial hoy

Po wielu tygodniach negocjacji FC Barcelona w końcu zdecydowała, jak będzie wyglądać przyszłość Xaviego. Kibice katalońskiego klubu mogą spać spokojnie.

Zakończony sezon La Liga był pierwszym w pełni przepracowanym przez Xaviego. 43-latek trafił do Katalonii w roli trenera pod koniec 2021 roku. Kilka miesięcy temu cieszył się z tytułu mistrza Hiszpanii.

Más texto debajo del vídeo.

Podpisana na początku współpracy umowa wygasa już po zakończeniu obecnych rozgrywek. Jak informują hiszpańskie media, nie oznacza to jednak prędkiego rozstania.

Według doniesień ujawnionych przez portal «Marca» końca dobiegły prowadzone od dłuższego czasu negocjacje na temat nowego kontraktu. Po serii rozmów władze klubu doszły do wniosku, że najlepszą decyzją będzie pozostawienie Hiszpana na obecnym stanowisku. W efekcie osiągnięto zapowiadane od wielu miesięcy porozumienie na temat przedłużenia współpracy.

[–>

Jak twierdzi hiszpański dziennik, dopięcie wszelkich szczegółów było jedynie formalnością. Obie strony od samego początku dążyły do prolongowania kontraktu. Wszelkie rozbieżności pomiędzy trenerem oraz władzami klubu były na tyle niewielkie, że nie stanowiły większych przeszkód.

Nowa umowa Xaviego ma obowiązywać do połowy 2026 roku. Takie ustalenia zapadły pomiędzy nim oraz prezydentem Barcelony, Joanem Laportą. Pozostałe kwestie kontraktowe leżą po stronie Deco, który pełni rolę dyrektora sportowego katalońskiego klubu.

Od momentu zatrudnienia hiszpańskiego szkoleniowca niebawem miną dwa lata. W tym czasie na jego koncie znalazły się 94 spotkania, na które składa się 59 zwycięstw, 16 remisów i 19 porażek. Bardzo dobrze prezentuje się również średnia punktowa, gdyż zdobywa on 2,05 «oczka» na mecz.