Diario Bernabéu

Encuentra toda la información nacional e internacional sobre españa. Selecciona los temas sobre los que quieres saber más

El tenista español hizo gala de clase.  Inmediatamente inició las operaciones de rescate.  El público lo aplaudió [WIDEO]

El tenista español hizo gala de clase. Inmediatamente inició las operaciones de rescate. El público lo aplaudió [WIDEO]

Jaume Munar pokazał klasę podczas starcia z Martinem Landaluce. Zawodnik zaprezentował znakomite zachowanie na korcie.

Trwają zawody ATP 1000 w Miami. W czwartek odbyły się ostatnie spotkania pierwszej rundy turnieju. W jednym z nich doszło do starcia dwóch Hiszpanów. Jaume Munar zmierzył się z Martinem Landaluce.

Más texto debajo del vídeo.

Pierwszy set niespodziewanie padł łupem zdecydowanie niżej notowanego Landaluce, który wygrał 6:3. W drugiej partii Munar łatwo odrobił straty, pokonując rywala 6:1. Decydujący miał być więc trzeci set.

Wtedy doszło do zaskakującego zdarzenia. Przy stanie 3:3 kontuzji doznał chłopiec do podawania piłek, który niewłaściwie postawił nogę w narożniku kortu. Po chwili nie mógł poruszać się o własnych siłach.

U chłopca najpewniej doszło do skręcenia stawu skokowego. Munar szybko zauważył sytuację i zasygnalizował, że potrzebna jest pomoc, po czym udał się w stronę pechowca i postanowił go pokrzepić.

[–>

Później tenisista pomógł wspólnie z jednym z oficjeli przenieść chłopca poza plac gry. Przybił z nim «żółwika» i dopiero wtedy powrócił na kort. Publiczność nagrodziła jego zachowanie gromką owacją.

[–>

Wyżej notowany tenisista koniec końców odpadł z rywalizacji w Miami, przegrywając decydującą partię 5:7. Landaluce w drugiej rundzie zawodów stanie naprzeciw reprezentanta gospodarzy, Bena Sheltona.

Wang Tiancong / pressfocus

READ  Pronóstico del tiempo para la semana del 24 al 30 de enero de 2022. Días posteriores a las tormentas. En algunos lugares está por debajo de -20 grados