Diario Bernabéu

Encuentra toda la información nacional e internacional sobre españa. Selecciona los temas sobre los que quieres saber más

¡Increíble comportamiento de Sterling!  Gracias a él, el Chelsea no logró avanzar en el 3 contra 1. [WIDEO]

¡Increíble comportamiento de Sterling! Gracias a él, el Chelsea no logró avanzar en el 3 contra 1. [WIDEO]

Po pierwszej połowie Chelsea tylko remisuje z Wolverhampton 0:0. Wynik ten można uznać za nieprawdopodobny, zważywszy na liczbę sytuacji po stronie «The Blues».

Rezultat niedzielnego spotkania mógł śmiało otworzyć Nicolas Jackson. W 21. minucie młody napastnik Chelsea otrzymał świetne podanie od Raheema Sterlinga, ale nie był w stanie opanować piłki i nie oddał strzału, chociaż znajdował się w doskonałej pozycji.

Más texto debajo del vídeo.

Kilkanaście minut później nie popisał się wspomniany już reprezentant Anglii. Okazja do strzelenia gola była jeszcze lepsza, bo «The Blues» wyszli do akcji trzech na jednego. Sterling miał obok siebie między innymi świetnie dysponowanego Cole’a Palmera, ale postanowił samemu wykończyć akcję.

Decyzja ta okazała się fatalna w skutkach, gdyż Jose Sa znakomicie obronił. Skrzydłowy kopnął prosto w Portugalczyka, a piłka wróciła w okolice środka boiska. Według portali statystycznych współczynnik xG w tej sytuacji wynosiłby aż 0,95, jeśli tylko Sterling podałby do jednego z kolegów.

Na ten moment Chelsea zajmuje 10. miejsce w tabeli, ale remis z Wolverhampton nie jest dla niej korzystnym rozwiązaniem. Bardziej zadowolone będą «Wilki», które przy podziale punktów wskoczą na 13. pozycję.

READ  ¡Una lucha increíble por una medalla! Las jugadoras de voleibol polacas son el tercer equipo en la Liga de las Naciones