Diario Bernabéu

Encuentra toda la información nacional e internacional sobre españa. Selecciona los temas sobre los que quieres saber más

Kryptowaluta Chia zajmuje coraz więcej miejsca. Już ponad 1 eksabajt

Kryptowaluta «Chia» wykorzystująca przestrzeń dyskową rośnie z ogromną prędkością. W ciągu niecałego miesiąca, jej sieć wzrosła z 120 petabajtów do 1,14 eksabajta. Wraz ze wzrostem zainteresowania zarabianiem na niej, pojawia się problem niedoboru dysków.

Chia a kryptowaluta oparta na czasie i przestrzeni. Wykorzystuje przestrzeń dyskową w systemach «farmerów» do przechowywania zbioru liczb kryptograficznych zwanych «działkami». Z tego względu osoby zainteresowane zarabianiem na niej potrzebują ogromnej ilości przestrzeni dyskowych. Jednocześnie dobrze, aby dyski były jak najbardziej wydajne.

Chińscy górnicy wykupują dyski SSD i HDD.  Wszystko przez ahoraą kryptowalutę

Chińscy górnicy wykupują dyski SSD i HDD. Wszystko przez ahoraą kryptowalutę

Obecnie każda działka wymaga około 350 GB przestrzeni dyskowej i 4 GB pamięci RAM. Tym samym do przechowywania 100 działek, aby to miało sens, potrzeba dysków o pojemności 35 TB i aż 400 GB RAM. O ile w przypadku dysków nie jest to spory wydatek, o tyle w przypadku pamięci zakup 400 GB RAM, oraz procesorów które je obsłużą, to robią się spore liczby.

Chía
Źródło zdjęć: © Tom’s Hardware

Chía

Para prowadzi hacer masowego wykupywania dysków SSD i HDD. W Chinach już w ubiegłym tygodniu zabrakło sprzętu. Górnicy czy też farmerzy kryptowaluty rzucili się na dyski a w efekcie produceci byli zmuszeni do sprzedaży jedynie ograniczonej liczby produktów, aby nie doprowadzić do kolejnego kryzysu, GPU róicz.

bDWDqiZj

Chińscy «rolnicy» wykupują serwerowe dyski HDD oraz SSD przez co ich ceny dynamicznie rosną. Sprzęt o pojemności 16-18 TB podrożał już o 30-60 proc. Jeśli tak dalej pójdzie, możemy spodziewać się kolejnych podwyżek cen.

READ  Stanislava Riester evalúa los cambios en TVP. "Adiós política. Fue demasiado".