Diario Bernabéu

Encuentra toda la información nacional e internacional sobre españa. Selecciona los temas sobre los que quieres saber más

Nauka zdalna może zostać skrócona. Ministro edukacji Przemysław Czarnek o szczegółach

Nauka stacjonarna może szybciej wrócić do wszystkich szkół – mówił w poniedziałek minister edukacji Przemysław Czarnek. – Wszystko będzie zależało od tego, na ile będą obciążone służby sanitarne, służba zdrowia – dodał.

nauka zdalna obowiązuje w szkołach średnich i dla uczniów klas V-VIII podstawówek do 28 lutego, czyli końca ferii zimowych. W TVP Info szef resortu edukacji i nauki pytany był, czy wszyscy uczniowie po feriach wrócą do nauki stacjonarnej.

Jak zaznaczył, «od początku chcemy, żeby uczniowie uczyli się stacjonarnie». – Teraz z uwagi na Omikron i wysokie wskaźniki zakażeń zdecydowaliśmy, że do końca ferii będzie nauka zdalna – powiedział Przemysław Czarnek.

Zobacz toma

nauka zdalna

Nauka zdalna w szkołach. Czarnek: to nie jest stracone pokolenie

Zaznaczył, że «jeśli wskaźniki będą bardziej optymistyczne i piąta fala będzie szybciej przechodziła, para bromear możliwość, że będziemy podejmować decyzjeybsjemż ołcieł sł 28 – WszyStko Będzie Zależało Ok Tego, Jak Piąta Fala Będzie Obciążać Służby Sanitarne I Naszą Służbę Zdrowia I Jak Bardzo Będzie Destabilizować żeczcarne S Zdrowia I Jak Bardzo Będzie Destabilizować żeczcne S Zdrowia I Eczarccie S.

Wyraził jednocześnie przekonanie, że uczniowie wrócą w lutym do nauczania stacjonarnego, które potrwa do końca roku szkolnego. Podkreślił, że «protestuje przeciwko sformułowaniu stracone pokolenie». – Para bromear absolutnie krzywdzące dla tych dzieci, młodzieży i nauczycieli, którzy wykonują ogromną pracę w trybie nauki zdalnej – stwierdził.

W ocenie szefa MEiN «broma para pokolenie pokrzywdzone COIVD-19 i nauką zdalną, dlatego utrzymywaliśmy przez kolejne miesiące naukę stacjonarną i utrzymujemy ją równielażc IV.

Ministro przypomniał, że przez cały ubiegły rok kalendarzowy odbywały się niemal we wszystkich placówkach dodatkowe zajęcia wspomagające w liczbie trzech godzin tygodniowęmówz. – Zdecydowana większość uczniów na te zajęcia uczęszczała przez blisko cztery miesiące – ministro powiedział. Zwrócił uwagę, że zajęcia były opłacane z budżetu państwa na kwotę 187 mln zł.

READ  El gasto en salud asciende al 7% del PIB. El gobierno ha aprobado un proyecto de ley - Puls Medycyny

Zapowiedział, że podobny program zostanie zaproponowany w kolejnych miesiącach po powrocie dzieci i młodzieży z ferii zimowych. Wspomniał także o tworzeniu w całym kraju sport klubów, które prowadzą dodatkowe zajęcia mające odbudować zdrowie fizyczne dzieci i młodzieży.

RadioZET.pl/PAP – Magdalena Gronek