Diario Bernabéu

Encuentra toda la información nacional e internacional sobre españa. Selecciona los temas sobre los que quieres saber más

Paris Saint Germain.  ¿Emmanuel Macron en una misión de última oportunidad?  Invitó al presidente de Francia, Kylian Mbappé.

Paris Saint Germain. ¿Emmanuel Macron en una misión de última oportunidad? Invitó al presidente de Francia, Kylian Mbappé.

O Kylianie Mbappe w ostatnim czasie mówi się we wszystkich możliwych kontekstach. Gwiazdora PSG na spotkanie do Pałacu Elizejskiego zaprosił Emmanuel Macron.

Mbappe nie schodzi z czołówek mediów po tym, jak miał poinformować PSG o swoim zamiarze odejścia z klubu. Zapewne jako wolny piłkarz po sezonie przeniesie się do Realu Madryt.

Más texto debajo del vídeo.

Anthony Bibard / pressfocus

[–>

Na razie 25-latka czekają jeszcze obowiązki w Paryżu. Także te, które nie są bezpośrednio związane z grą w piłkę.

Dziennik Le Parisien poinformował, że Macron zaprosił Mbappe na wtorek na kolację do Pałacu Elizejskiego. Prezydent Francji będzie gościł władcę Kataru Tamima ibn Hamada Al Saniego, który pośrednio jest właścicielem PSG. Stawi się też Nasser Al-Khelaifi, czyli szef paryskiego klubu, oraz być może jeszcze kilku jego piłkarzy.

[–>

Le Parisien nie wyjaśnia, jaki jest charakter zaproszenia wystosowanego do Mbappe. Nie wiadomo zatem, czy jego wizyta będzie miała wyłącznie kurtuazyjny charakter, czy politycy będą namawiali go na dalszą grę w PSG.

Gazeta podkreśla jedynie, że w przeszłości Mbappe gościł już w Pałacu Elizejskim. W 2018 roku Macron zaprosił go na spotkanie z Goergem Weah, prezydentem Liberii, a kiedyś znakomitym piłkarzem PSG czy Milanu.

Kylian Mbappe (PSG) podczas meczu z Lens

Philippe Lecoeur / pressfocus

READ  España y Croacia brillan antes del partido de la Copa de Europa 2020