Diario Bernabéu

Encuentra toda la información nacional e internacional sobre españa. Selecciona los temas sobre los que quieres saber más

Pistorius fue puesto en libertad.  No puedes creer lo que hace.

Pistorius fue puesto en libertad. No puedes creer lo que hace.

Po kilku latach Oscar Pistorius opuścił więzienie. Były lekkoatleta znalazł nową pracę po wyjściu na wolność.

W lutym 2013 roku Oscar Pistorius został zatrzymany przez policję i oskarżony o zabójstwo swej ówczesnej partnerki, prawniczki i modelki Reevy Steenkamp. Do zdarzenia doszło w domu lekkoatlety w Pretorii.

Más texto debajo del vídeo.

Podczas postępowania sądowego sportowiec twierdził, że pomylił kobietę z włamywaczem. Gdy w środku nocy usłyszał hałas w łazience, nie zaglądając do pomieszczenia strzelił przez drzwi, zabijając 29-latkę.

W sprawie paraolimpijczyka przeprowadzono trzy procesy. Najpierw skazano go na pięć lat więzienia. Następnie wyrok pozbawienia wolności podwyższono do 15 lat, a ostateczny wymiar kary wyniósł 13,5 roku.

Ostatecznie Pistorius został zwolniony z więzienia w styczniu, po spędzeniu w nim przeszło ośmiu lat. 37-latek jest jednak obwarowany licznymi zakazami: nie może tworzyć kont w mediach społecznościowych, udzielać wywiadów oraz pić alkoholu.

[–>

Po wyjściu na wolność Pistorius musiał znaleźć sobie nową pracę. Miał z tym ogromne problemy, jednak ostatecznie przyjął posadę w jednym z pretoryjskich kościołów. Południowoafrykański morderca zajmuje się tam sprzątaniem posadzek.

Prawie go nie poznałam. Ma dłuższe włosy i brodę. Nie jest też tak szczupły, jak się spodziewałam. Nigdy bym nie powiedziała, że był zawodowym sportowcem – przyznała w rozmowie z New York Post Aida Govender, która spotkała go w świątyni.

W trakcie kariery Oscar Pistorius sześciokrotnie sięgał po złote medale igrzysk paraolimpijskich na dystansach 100, 200 i 400 metrów oraz 4x 100 metrów. Ma na swoim koncie również krążki mistrzostw świata.

READ  Tomasz Ćwiąkała, periodista y comentarista de YouTube, Canal+