Diario Bernabéu

Encuentra toda la información nacional e internacional sobre españa. Selecciona los temas sobre los que quieres saber más

Polonia avanza en el ranking FIFA.  La victoria ayudó en la clasificación y también hay un cambio en el podio.

Polonia avanza en el ranking FIFA. La victoria ayudó en la clasificación y también hay un cambio en el podio.

Reprezentacja Polski zanotowała awans w rankingu FIFA. Biało-czerwoni wyprzedzili dwie drużyny.

Najnowszy, opublikowany 4 kwietnia ranking FIFA, uwzględnia wyniki marcowych meczów reprezentacyjnych. Polska 21 marca ograła 5:1 Estonię, a 26 marca zremisowała 0:0 z Walią, wygrywając z nią po rzutach karnych i awansując tym samym na EURO 2024.

Más texto debajo del vídeo.

Te wyniki pomogły biało-czerwonym awansować w rankingu. Dziś Polska znajduje się w nim na 28. miejscu – o dwie pozycje wyżej niż w poprzednim zestawieniu.

Co ciekawe, Polacy wyprzedzili ostatnich rywali, Walijczyków, a także kadrę Nigerii. Są też o włos od 26. Węgier i 27. Szwecji – strata do 25. Austrii, grupowego rywala na EURO, jest już większa.

Za plecami Polski, poza Walią i Nigerią, są m.in. Ekwador, Peru i Serbia. Niżej uplasowały się też ekipy Szkocji, Turcji czy Rumunii, które także zagrają na mistrzostwach Europy.

[–>

fifa

[–>

Na czele rankingu nie ma zmian. Prowadzi Argentyna, która wyprzedza Francję. Nastąpiła jednak zmiana na trzeciej pozycji – Belgia zamieniła się miejscami z Anglią. Dziesiątkę uzupełniają: Brazylia, Portugalia, Holandia, Hiszpania, Włochy i Chorwacja. Z Francją i Holandią biało-czerwoni zmierzą się na EURO.

ranking fifa 04.04.24 2

fifa

READ  Ya sabemos qué comió Cristiano Ronaldo durante el partido