Diario Bernabéu

Encuentra toda la información nacional e internacional sobre españa. Selecciona los temas sobre los que quieres saber más

¡Un jugador distinguido del Barcelona dejará el club pronto!  Los activistas ya han tomado una decisión.

¡Un jugador distinguido del Barcelona dejará el club pronto! Los activistas ya han tomado una decisión.

FC Barcelona ma pożegnać się z Sergim Roberto po zakończeniu bieżącego sezonu. Dziennikarz Alex Pintanel z portalu Relevo przekazał, że reprezentant Hiszpanii nie otrzyma propozycji nowego kontraktu.

Sergi Roberto jest związany z FC Barceloną przez całą swoją karierę. Zawodnik został przeniesiony do pierwszego zespołu w 2013 roku. Od tamtej pory zagrał w 363 meczach, zdobył 19 bramek i zanotował 41 asyst.

Más texto debajo del vídeo.

Chociaż reprezentant Hiszpanii bywa krytykowany, to pod względem liczby występów zajmuje 23. miejsce w całej historii «Dumy Katalonii». Z bieżącej kadry więcej na koncie, bo 394, ma jedynie Marc-Andre ter Stegen.

Daniel Castro/PressFocus

[–>

Niebawem jednak przygoda zawodnika, który przyczynił się do zdobycia siedmiu tytułów mistrzowskich, dobiegnie końca. Portal Relevo przekazał, że Sergi Roberto rozstanie się z FC Barceloną latem 2024 roku.

[–>

31-latek odejdzie ze Spotify Camp Nou jako wolny piłkarz. Jego umowa, obowiązująca tylko do 30 czerwca bieżącego roku, nie zostanie bowiem przedłużona. Klub miał podjąć już decyzję w tej kwestii.

Niebawem informacja zostanie oficjalnie przekazana samemu Hiszpanowi. Nieoficjalnie wiadomo, że kapitan «Blaugrany» już planuje przeprowadzkę do Interu Miami. W Ameryce spotka między innymi Lionela Messiego, Luisa Sureza, Jordiego Albę i Sergio Busquetsa, z którymi przez lata dzielił jedną szatnię.

Alex Carreras / pressfocus

Alex Carreras / pressfocus

READ  Más clubes dejan de fichar a Samuel Umtiti, Ricoi Puig ›FCBarca.com