Diario Bernabéu

Encuentra toda la información nacional e internacional sobre españa. Selecciona los temas sobre los que quieres saber más

¡El Bayern es derrotado por el Borussia Dortmund!  ¿El equipo de Múnich no tiene posibilidades de ganar el título? [WIDEO]

¡El Bayern es derrotado por el Borussia Dortmund! ¿El equipo de Múnich no tiene posibilidades de ganar el título? [WIDEO]

Borussia Dortmund górą w Der Klassiker! Goście pokonali Bayern Monachium 2:0 (1:0), co dla «Die Roten» oznacza katastrofę w kwestii walki o tytuł.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia w wykonaniu Borussii. Goście już w 10. minucie objęli prowadzenie dzięki uderzeniu Adeyemiego.

Más texto debajo del vídeo.

Napastnik otrzymał podanie od Brandta, a następnie uderzył z ostrego kąta. Inna sprawa, że nie popisał się Ulreich, który nie zdołał odbić słabego strzału.

[–>

Niedługo później przed swoją szansą stanął Kane. Reprezentant Anglii w niewytłumaczalny sposób zmarnował okazję w 23. minucie, nie trafił nawet w światło bramki.

[–>

Po zmianie strony Bayern nie potrafił jednak ruszyć z odpowiednim impetem. Wręcz przeciwnie, to Borussia miała kolejne sytuacje. W 53. minucie Ulreich musiał postarać się, aby piłki do siatki nie wpakował Nmecha.

Sporo miejsca miał też Hummels, który spokojnie rozgrywał piłkę. Jedynym problemem przyjezdnych pozostawała skuteczność, kolejną sytuację zaprzepaścił Maatsen.

Niemniej grający bez przekonania Bayern doigrał się swego w 83. minucie. Wzorową akcję całego zespołu pięknie wykończył Ryerson, nie dał on najmniejszych szans golkiperowi «Die Roten». W doliczonym czasie gry trafił jeszcze Kane, ale gol nie został uznany ze względu na spalonego.

Ostatecznie Borussia pokonała rywali 2:0 (1:0) i wygrała Der Klassiker pierwszy raz od 2018 roku. Cieszy się też Bayer Leverkusen, który po sobotnich meczach ma nad Bayernem aż 13 punktów przewagi. Do końca sezonu Bundesligi zostało raptem siedem kolejek.

READ  Los españoles tienen un nuevo líder. Legend intentará que vuelvan a la cima