Diario Bernabéu

Encuentra toda la información nacional e internacional sobre españa. Selecciona los temas sobre los que quieres saber más

«La rebelión de Robert Lewandowski».  La reacción de la prensa española a las fuertes palabras del delantero del FC Barcelona

«La rebelión de Robert Lewandowski». La reacción de la prensa española a las fuertes palabras del delantero del FC Barcelona

Robert Lewandowski udzielił niezwykle ciekawego wywiadu Meczyki.pl i Eleven Sports. Słowa Polaka są szeroko komentowane przez hiszpańskie media.

Napastnik Barcelony poruszył wiele ważnych wątków rozmowie z Mateuszem Święcickim. Przede wszystkim 35-latek zabrał głos w sprawie problemów polskiej piłki oraz afer, które zatruły atmosferę wokół naszej reprezentacji.

Más texto debajo del vídeo.

«Lewy» krytycznie ocenił również pracę hiszpańskich arbitrów. Sędziowie mają przymykać oko na agresywną grę wielu drużyn, co przekłada się na obniżenie jakości rozgrywek.

La Liga nie chce promować gry ofensywnej. Są sytuacje, w których czasami pozwala się na tyle rzeczy w defensywie, a ja jak zrobię jeden faul, to od razu jest inna interpretacja i najlepiej żółta kartka, żeby nie było problemów. I co ja mogę zrobić? To jest dla mnie dziwne, bo sędziowie powinni wiedzieć, że jest drużyna, która nie chce grać w piłkę, nurkuje, udaje, prowokuje, fauluje – powiedział Lewandowski w wywiadzie dla Meczyki.pl i Eleven Sports.

Wypowiedź ta odbiła się szerokim echem na Półwyspie Iberyjskim. Hiszpańscy dziennikarze podkreślają, że Lewandowski «zbuntował się» przeciwko sędziom.

Robert Lewandowski nie miał dobrego początku sezonu i teraz zbuntował się przeciwko hiszpańskiemu systemowi arbitrażowemu. Piłkarz zidentyfikował poważny problem, jakim jest sędziowanie. Napastnik podkreślił, że liga nie jest wystarczająco atrakcyjna, nie promuje się ofensywnej piłki, a sędziowie zabijają rozgrywki – czytamy na łamach dziennika «Sport».

Polski napastnik bardzo krytycznie odniósł się do działań sędziów w La Lidze. Dość ostra wypowiedź pod adresem arbitrów pokazuje niezadowolenie ze sposobu gwizdania w Hiszpanii – dodali dziennikarze «Mundo Deportivo», którzy również zacytowali słowa o «sędziach zabijających ligę».

Cały wywiad z Robertem Lewandowskim możecie obejrzeć poniżej.

READ  Ya sabemos qué comió Cristiano Ronaldo durante el partido